fbpx

Rozmawialiśmy w Zakopanem o kondycji rynku mieszkaniowego

Ponad czterysta pokonanych kilometrów i ponad 5 godzin w drodze – tak wyglądała nasza podróż do Zakopanego. Przemierzyliśmy tak odległą trasę, aby 22 i 23 listopada wziąć udział w konferencji Polish Real Estate Summit 2022, wydarzeniu organizowanym przez Nowy Adres. Jednym z prelegentów był również nasz ekspert Marek Wielgo. 

Polish Real Estate Summit 2022 to konferencja, na której po raz kolejny omawiane były najważniejsze tematy dotyczące rynku mieszkaniowego i biurowego. W tym roku miała ona miejsce w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem. W pięknych, zimowych już niemal okolicznościach przyrody, eksperci rynku nieruchomości dyskutowali m.in. o: inflacji, wpływie wojny w Ukrainie na polski rynek budowlany czy trudnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych. 

Nasi eksperci również zabrali głos w dyskusji. 23 listopada, podczas drugiego dnia konferencji Marek Wielgo analityk portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl poprowadził niezmiernie ciekawy panel „Rekomendacja KNF – ruch konieczny czy wylanie dziecka z kąpielą? Podsumowanie aktualnej sytuacji na rynku kredytów hipotecznych”. W rozmowie wzięli udział tak znamienici goście jak: Dr. Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości, Związek Banków Polskich oraz Centrum AMRON, Paweł Komar, prezes zarządu, Notus Finanse, Zbigniew Wojciech Okoński, b.prezes zarządu, ROBYG S.A., Maciej Samcik, redaktor naczelny, Subiektywnie o Finansach. 

Paneliści rozmawiali m.in. o nowelizacji rekomendacji S. Zastanawiali się nad tym, czy w obecnym momencie rynkowym słuszną decyzją było zaostrzanie kryteriów wyliczania zdolności kredytowej. Co istotne, podczas panelu mogliśmy po raz kolejny zaprezentować nasze narzędzie analityczne BIG DATA rynekpierwotny.pl. To właśnie w oparciu dane z naszego portalu, Marek Wielgo omówił obecną sytuację na rynku mieszkaniowym,. Cieszymy się, że w kolejnym miejscu mogliśmy przedstawić platformę, która ułatwia monitorowanie rynku mieszkaniowego. 

Tegoroczna konferencja Polish Real Estate Summit cieszyła się dużą popularnością. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej firm deweloperskich, funduszy inwestycyjnych, organizacji branżowych, generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych, analityków, dziennikarzy nieruchomościowych i wielu innych.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się znaleźć w tym znamienitym gronie i zabrać głos w dyskusji. Rynek mieszkaniowy jest niezwykle dynamiczny. Dlatego też widzimy potrzebę uczestnictwa w tego typu wydarzeniach i prowadzenia wszelkich analiz, które pomogą zarówno deweloperom, jak i innym osobom związanym z rynkiem nieruchomości w prowadzeniu swojej działalności. 

Mamy nadzieję, że niebawem znów widzimy się w Zakopanem!