fbpx

RynekPierwotny.pl głównym źródłem informacji o rynku pierwotnym!

Już po raz trzeci analitycy portalu RynekPierwotny.pl podsumowują stan pierwotnego rynku nieruchomości, współpracując przy kwartalnym raporcie o rynku nieruchomości, tworzonym cyklicznie przez Metrohouse i Expander.

Na początku 2016 roku portal RynekPierwotny.pl podjął współpracę z Metrohouse i Expanderem, przy tworzeniu raportów opisujących kondycję segmentów pierwotnego i wtórnego polskiej mieszkaniówki. Co kwartał nasz analityk udziela szczegółowych informacji na temat rynku pierwotnego, które w głównej mierze dotyczą:

  • zmian cen mieszkań,
  • zmian popytu i podaży ofert w kraju oraz największych miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź czy Gdańsk.

Na początku października pojawił się kolejny raport, w którym podsumowujemy rynek pierwotny w okresie od czerwca do września bieżącego roku. Jak sie okazuje w trzecim kwartale bieżącego roku, krajowy rynek pierwotny musiał sobie radzić bez mocnego wsparcia ze strony programu Mieszkanie dla Młodych. Po czasowym „zamrożeniu” puli środków na 2017 rok, wartość przyznanych dopłat mocno spadła. Jak tłumaczy analityk portalu – Andrzej Prajsnar – w sierpniu br. program MdM odnotował najgorszy wynik od początku swojego działania. W dłuższej perspektywie deweloperzy nie będa mogli liczyć na to, że rządowe pieniądze znacząco poprawią ich wyniki sprzedażowe. Sprzedaż mieszkań będą jednak wspierać niskie stopy procentowe NBP.