fbpx

RynekPierwotny.pl na Forum Rynku Nieruchomości 2018

W dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. nasz analityk – Jarosław Jędrzyński reprezentował portal RynekPierwotny.pl na Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie.

Wydarzenie odbyło się w hotelu Sheraton i wzięło w nim udział kilkuset przedstawicieli największych firm deweloperskich i budowlanych, banków, pracowni architektonicznych oraz agencji doradczych.

Forum Rynku Nieruchomości to coroczne wydarzenie pozwalające na wymianę doświadczeń oraz poznanie najnowszych trendów na rynku nieruchomości. To jedna z najważniejszych branżowych konferencji, na której uczestniczą zarówno eksperci rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Nasz ekspert wziął udział w Panelu Dyskusyjnym, w którym podjęto dyskusję na temat obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym, skutków zmian otoczenia prawnego i politycznego dla aktywności deweloperskiej oraz prognoz z czym branża nieruchomości będzie musiała się zetknąć w ciągu najbliższych miesięcy.

W panelu dyskusyjnym poza naszym ekspertem udział wzięli: Jacek Furga – przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości w Związku Banków Polskich, Szymon Jungiewicz – dyrektor Działu Badań i Analiz w Emmerson, Katarzyna Kuniewicz – kierownik Działu Badań i Analiz Rynku REAS oraz Kazimierz Kirejczyk – prezes zarządu REAS.

Forum Rynku Nieruchomości podzielone było na dwie  części – rynek nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowy, natomiast wykład otwierający wygłosił znany psycholog biznesu – Jacek Santorski.

W części mieszkaniowej poruszano m.in. temat oczekiwań firm wykonawczych w relacjach z deweloperami, inwestycji mieszkaniowych w małych miastach, otwarciu rynku dla klientów zagranicznych oraz finansowaniu sektora deweloperskiego przez banki.

Na końcu mieliśmy również przyjemność wypowiedzieć się dla TV Interia, na temat proponowanych zmian, które mogą wpłynąć na kształt rynku mieszkaniowego w Polsce: