fbpx

RynekPierwotny.pl na konferencji „Budownictwo w Polsce 2019”

4 października 2018 roku w Warszawie odbyła się kolejna edycja największego wydarzenia w branży budowlanej – Forum Budownictwo w Polsce, w którym jeden z głównych paneli dyskusyjnych poprowadził ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Odbyło się 5 sesji tematycznych, ale motywem przewodnim konferencji była kondycja polskiego budownictwa, obszary szans i zagrożeń oraz możliwości współpracy w sektorze. Dodatkowo, oprócz zagadnień związanych z szeroko rozumianą „budowlanką” pojawiły się również tematy związane z branżą nieruchomości.

W tym kontekście, głównym panelem był „Popyt na rynku a planowane projekty – kolejne rekordy sprzedaży? Ocena potencjału, realizacja projektów oraz strategie inwestycyjne w sektorze mieszkaniowym” który poprowadził ekspert portalu RynekPierwotny.pl – Jarosław Jędrzyński. Rozmawiał on na temat kondycji polskiej mieszkaniówki z takimi gośćmi jak:

  • Andrzej Czapczuk, Wiceprezes Zarządu F.B.I. TASBUD, 
  • Nikodem Iskra, Prezes Zarządu Murapola,
  • Agnieszka Maliszewska, Wiceprezes Zarządu, spółki Wikana oraz
  • Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu BGK NIERUCHOMOŚCI.

Podczas rozmowy oprócz omówienia samych relacji i powiązań między rynkiem budowlanym a mieszkaniówką poruszono także kwestie wpływu zmian legislacyjnych, które mogą odbić się na kondycji branży nieruchomości czy chociażby temat rozwoju programu Mieszkanie Plus, które dość powoli wdraża się w krajobraz deweloperskiej rzeczywistości.

Cała konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a jej kolejna edycja jest już planowana na przyszły rok.