fbpx

RynekPierwotny.pl patronem medialnym najważniejszej konferencji mieszkaniowej w Wielkopolsce

10 października 2017r. w poznańskim hotelu IBB Andersia odbyła się V edycja konferencji „Mieszkania na miarę XXI wieku” zorganizowanej przez Projekt Inwestor. Udział w tym, niezwykle istotnym dla rynku nieruchomości wydarzeniu wzięło 200 osób. Niemalże połowę ekspertów stanowili najbardziej doświadczeni w naszym kraju deweloperzy, których inwestycje od lat cieszą się uznaniem wśród osób poszukujących mieszkania.

Organizatorzy podzielili konferencję na trzy panele dyskusyjne. Podczas pierwszego z nich eksperci analizowali polskie metropolie, dyskutowali na temat warunków mieszkaniowych oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie, które z regionów są najbardziej przyszłościowe dla deweloperów.

Następna część spotkania skupiła się na omówieniu najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, czyli programów Mieszkanie dla Młodych, Mieszkanie Plus, a także pomysłu na wsparcie polskich spółdzielni mieszkaniowych.

Podczas ostatniego panelu eksperci dyskutowali na temat mieszkań jako inwestycji. Wypowiedziano się również w sprawie funduszy inwestycyjnych i REIT-ów, czyli ustawy mającej spopularyzować inwestowanie w nieruchomości, dzięki której znacząco wzrośnie produkcja sektora budownictwa.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli najbardziej znani oraz cenieni eksperci i analitycy na rynku nieruchomości, m.in. współpracujący z portalem RynekPierwotny.pl Andrzej Prajsnar, który poprowadził panel otwierający konferencję. W dyskusji z naszym kluczowym analitykiem udział wzięli: Askaniusz Kocemba – Dyrektor ds. Rozwoju Home Broker, Mikołaj Martynuska – Dyrektor Zarządzający Echo Investment, Marek Waliszka – Prezes Zarządu SPV w Nickel Development, Jerzy Ptaszyński – Dyrektor Działu Badań i Analiz Rynku Nieruchomości Centrum AMRON, Renata Rechnio – Naczelnik Wydziału Cen Producentów Głównego Urzędu Statystycznego, Robert Stachowiak – Członek Rady Nadzorczej SGI SA.

Konferencja przyciągnęła do Poznania najważniejsze osobistości na rynku nieruchomości z całego kraju, a poruszana tematyka pozwoliła podsumować najbardziej istotne kwestie związane z nieruchomościami. Jako patron medialny tego wydarzenia, cieszymy się z udziału w panelu naszego analityka oraz liczymy, że poruszane kwestie wpłyną na rozwój firm deweloperskich w następnych latach.