fbpx

BIG DATA – stworzyliśmy pierwszą platformę do analizy rynku mieszkaniowego!

9 listopada 2021 r. udostępniliśmy deweloperom, mediom i ekspertom branżowym pierwszą w Polsce platformę BIG DATA. Służy ona do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego. To obecnie jedyne takie narzędzie analityczne, które daje szeroki dostęp do danych o rynku nieruchomości.

Prawdziwa rewolucja

Dostępność do danych dotyczących polskiej mieszkaniówki pozostawia obecnie wiele do życzenia. Są one bardzo rozproszone i niestety pojawiają się z dużym opóźnieniem. To spory problem dla deweloperów. W końcu dane to podstawa rozwoju biznesu.

Obejrzyj relację z premiery narzędzia BIG DATA RynekPierwotny.pl

Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, stworzyliśmy platformę analityczną dla profesjonalistów rynku nieruchomości, która w jednym miejscu agreguje dane dla 91% ofert nowych domów i lokali mieszkaniowych. Są one pozyskiwane od ponad 1000 deweloperów. Użytkownicy w każdej chwili mają dostęp do najświeższych informacji na temat podaży nieruchomości, popytu, cen, a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Samodzielna analiza i monitorowanie zmian na rynku mieszkaniowym jeszcze nigdy nie były tak proste.

Panel pozwala na szczegółową analizę sytuacji mieszkaniowej w każdym z 16 dostępnych miast, na przestrzeni nawet 24 miesięcy. Dzięki niemu można przeprowadzić dedykowaną analizę nawet na poziomie konkretnej dzielnicy, co pozwoli na podejmowanie jeszcze lepszych decyzji biznesowych.

User friendly

Nasza platforma została stworzona w nurcie user friendly. To intuicyjne, estetyczne i interaktywne narzędzie, z którego bez problemu skorzysta każda zainteresowana osoba. Nawet taka, która nie posiada specjalistycznej wiedzy o nieruchomościach.

Tworząc Big DATA, myśleliśmy także o przyszłości. Zaprojektowaliśmy to narzędzie w taki sposób, aby zapewnić jego dalszy rozwój poprzez możliwość zbierania danych także z zewnętrznych źródeł oraz modelowania ich na własny użytek.

Zaawansowana technologia

Infrastruktura Big DATA została oparta o inteligentne algorytmy. Oprócz samego zamieszczania danych musiały one zostać odpowiednio zweryfikowane i przetworzone, by na sam koniec wygenerować czytelne wykresy, zrozumiale dla użytkownika.

Z kolei infrastrukturę serwerową oparliśmy na oprogramowaniu tworzonym z myślą o najbardziej wymagających systemach na świecie. Dokładnie tym samym systemie, który wspiera działania serwisu RynekPierwotny.pl. Daje nam to gwarancję bezproblemowego przepływu informacji w przypadku dużego ruchu użytkowników, a także skalowalność całego systemu.

Jak Big DATA pomoże rynkowi?

Dane, które są dostępne na naszej platformie, aktualizujemy w cyklu miesięcznym. To bardzo ważne na tak zmiennym rynku, jakim jest w ostatnich czasach polska mieszkaniówka. Dane dotyczą zarówno największych rynków (np. Warszawa czy Poznań), jak i tych mniejszych (Rzeszów, Zielona Góra). Dzięki naszej platformie deweloperzy będą mogli lepiej zrozumieć, co dzieje w mikro lokalizacjach.

Dodatkowo, w dużych miastach dostępność terenów inwestycyjnych kurczy się. Zatem zainteresowanie deweloperów coraz częściej będzie się skupiać także na tych mniejszych rynkach. Między innymi w tym pomoże im Big DATA. Nasze narzędzie ułatwia analizę potencjału inwestycyjnego działek.

Udostępniane przez nas dane są także pomocne w całym procesie sprzedaży mieszkań. Inwestorzy znajdą tu informacje o preferencjach kupujących. Będą mogli dopasować aktualną ofertę do zmieniającego się rynku.

Big DATA to narzędzie, nad którym pracowaliśmy przez wiele ostatnich miesięcy. Naszym głównym celem była poprawa dostępności i jakości informacji o rynku mieszkaniowym. Spływające do nas głosy mówią, że to nam się udało. Nie spoczywamy jednak na laurach. Naszym celem jest dalszy rozwój platformy. Dlatego też kolejne miesiące zapowiadają się równie pracowicie. Siła danych jest ogromna i ten potencjał po prostu trzeba wykorzystać.