fbpx

Byliśmy na PRES 2021 w Bukowinie Tatrzańskiej

W połowie listopada udaliśmy się do malowniczo położonej Bukowiny Tatrzańskiej, w której odbyło się branżowe wydarzenie Polish Real Estate Summit 2021, na którym zaprezentowaliśmy innowacyjne narzędzie analityczne BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Polish Real Estate Summit  2021 to konferencja o polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych i biurowych. W gorącej dyskusji wzięli udział wybitni eksperci branży nieruchomości, finansów i budownictwa. Nie zabrakło także przedstawicieli spółek deweloperskich. Wydarzenie odbyło się w dniach 15-16 listopada 2021 roku.

Dzielimy się wiedzą

Konferencja rozpoczęła się dla nas bardzo pracowicie. Już pierwszego dnia, w poniedziałek uczestniczyliśmy w prelekcji i panelu dyskusyjnym. Radosław Bieliński – menager ds. komunikacji i marketingu, opowiedział o naszym najnowszym narzędziu analitycznym BIG DATA.

BIG DATA RynekPierwotny.pl to pierwsze narzędzie statystyczne w Polsce dla deweloperów, dziennikarzy i ekspertów branżowych służące do samodzielnej analizy rynku. W bardzo szerokim zakresie pozwala ono samodzielnie analizować sytuację na lokalnych rynkach nieruchomości. Użytkownicy w każdej chwili mają dostęp do najświeższych danych na temat podaży, popytu, cen, a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Prelekcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W końcu szybki dostęp do informacji jest bardzo pożądany. Zwłaszcza w tak dynamicznym obszarze, jakim jest rynek mieszkaniowy. Wykorzystując nasze narzędzie, Radosław Bieliński opowiedział o sytuacji na rynku pierwotnym w październiku.

Siła danych

Kontynuacją gorącej debaty był panel dyskusyjny Siła wiedzy – jakość informacji o rynku nieruchomości. W rozmowie wziął udział nasz ekspert Marek Wielgo. Uczestnicy panelu zmierzyli się z tematem jakości informacji o rynku nieruchomości. Tu również nie zabrakło kilku zdań o narzędziu BIG DATA. Nasz ekspert opowiedział o tym, jak bardzo poprawi ono stan wiedzy o mieszkaniówce. Przedstawiamy bowiem dane rynkowe w prosty i przejrzysty sposób. Nie trzeba już czekać wielu godzin, a czasem dni na uzyskanie potrzebnych informacji. Teraz wystarczy kilka kliknięć na ekranie komputera.

Podczas panelu rozprawiano także o sposobach na poprawę dostępności i jakości danych o rynku mieszkaniowym. Zastanawiano się nad tym, jaką rolę powinno w tej kwestii odegrać państwo i samorządy. Dyskutowano także na temat tego, jakich informacji o rynku nieruchomości szukają deweloperzy. Nasz ekspert bezapelacyjnie skradł całą dyskusję. Uczestnicy wydarzenia byli żywo zainteresowani naszym narzędziem. W końcu stworzyliśmy platformę, która bardzo ułatwi ich pracę.

Dostęp do informacji jest niezwykle cenny, dlatego nasi eksperci tak chętnie biorą udział w największych wydarzeniach branżowych. To ogromna skarbnica wiedzy. Z Bukowiny przywieźliśmy ogrom nowych doświadczeń, kontaktów a z uczestnikami konferencji podzieliliśmy się efektem naszej ciężkiej pracy. Przy okazji również mieliśmy okazję podziwiać piękne, górskie widoki na tle których nie omieszkaliśmy zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia 🙂