fbpx

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Eksperci portalu RynekPierwotny.pl i GetHome.pl aktywnie uczestniczą w wydarzeniach branżowych. W ostatnim czasie wzięliśmy udział w dwóch konferencjach – 11. edycji Forum Rynku Nieruchomości i Europejskim Kongresie Finansowym. Oba te wydarzenia miały miejsce w Sopocie. Wróciliśmy stamtąd nie tylko orzeźwieni nadmorskim powietrzem, ale i bogatsi o kolejne doświadczenia.

Miesiąc rozpoczął się dla nas bardzo pracowicie, a to z powodu wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. 2-3 września firma Nowy Adres S.A. zorganizowała 11. edycję konferencji Forum Rynku Nieruchomości. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na polskim rynku mieszkaniowym. W konferencji tej rokrocznie bierze udział ponad 400 osób, a wśród nich są m.in.: deweloperzy, inwestorzy, architekci, producenci materiałów budowlanych, analitycy i dziennikarze branżowi. W tym roku obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych, świata nauki oraz ruchów społecznych. Ciekawy i rozbudowany program merytoryczny przyciągnął tłumy.

Mieliśmy przyjemność objąć to wydarzenie patronatem medialnym, a także aktywnie w nim uczestniczyć – reprezentował nas Marek Wielgo. Nasz ekspert wziął udział w panelu dyskusyjnym – Rynek mieszkaniowy pierwszej połowy 2021 roku. Deweloperska sztafeta czy już indywidualny sprint? Podczas spotkania gorliwe dyskutowano m.in. o: ryzyku i obawach deweloperów w fazie wychodzenia z pandemii, rosnących cenach nieruchomości czy perspektywie konsolidacji rynku mieszkaniowego. Panel został uznany za jeden z najciekawszych podczas całego wydarzenia.

Na tym jednak nie koniec naszej aktywności. 15 września wzięliśmy czynny udział w Europejskim Kongresie Finansowym, który również odbył się w Sopocie. Wydarzenie rozpoczęło się już dwa dni wcześniej – 13 września. W ciągu trzech dni obrad ponad 150 przedstawicieli biznesu, polityki, finansów i środowiska naukowego dyskutowało o scenariuszach gospodarczych dla Polski.

Tutaj również Rynek Pierwotny zabrał głos w dyskusji. Ponownie reprezentował na Marek Wielgo. Poprowadził debatę – Ceny rosną, bo brakuje mieszkań. Co zrobić, aby budować więcej? Wielowątkowa rozmowa toczyła się wokół kilku głównych tematów. Poruszano m.in. kwestię ogromnego popytu na mieszkania, rosnących cen, sposobów na zwiększenie podaży. Nasz ekspert, a także zaproszeni goście, zastanawiali się nad tym czy deweloperzy są w stanie budować więcej mieszkań i czy zwiększona podaż doprowadzi do wyczekiwaniu stanu równowagi.

Zarówno Forum Rynku Nieruchomości, jak i Europejski Kongres Finansowy, to prestiżowe konferencje, które cieszą się ogromną popularnością. Było nam niezmiernie miło brać w nich udział. Mamy nadzieję, że w przyszłych edycjach również będziemy mogli dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem.